סניף אשקלון

צה"ל 99, אשקלון

זימון תורים

03-5117175

כירופרקטיקה הריון

ד"ר גל גריסרו - כירופרקטיקה בהריון

כדאי להיעזר בכירופרקטיקה עוד לפני הריון לוודא כי המערכת העצבית עובדת ועמוד השדרה מאוזן. כירופרקטיקה מומלצת ביותר בזמן הריון כיוון שאינה נעזרת בכדורים ובמקרה זה גם לא בצילומי רנטגן, אלא באמצעות הידיים בלבד, עובדה המאפשרת טיפול באישה בכל שלבי ההיריון, בביטחון מלא.

המשקל הנוסף במהלך ההיריון, יוצר עומסים על עמוד השדרה המובילים לכאבים בכל הגוף, עליהם ניתן להתגבר על ידי טיפול כירופרקטי, טיפול רפואי המכיל יסודות הוליסטיים, שמביא לאיזון השרירים, הגידים והמפרקים ומעניק לאישה תקופת הריון קלה ואף לידה "חלקה" יותר.

רוצה להפסיק לסבול מכאבים בהריון?

צרי איתנו קשר כבר עכשיו ובואי לראות כיצד תוכלי להרגיש טוב ולהפסיק את הכאבים או הסבל המתמשך בתקופת ההריון

רוצה לעשות סוף לכאב? לסבל?
השאירו פרטיכם וניצור איתכם קשר בהקדם

כירופרקטיקה הריון – כיצד כירופרקטיקה מסייעת לנשים בהריון?

ההערכה הראשונית מורכבת מאנמנזה רפואית, בדיקה אורטופדית נוירולוגית ויציבתית על מנת לקבוע כיצד מסתגל הגוף להריון.

לאחר אבחון פרקי עמוד השדרה והאגן ידע הכירופרקט אילו פרקים נעים בחופשיות וזקוקים לכיוון כירופרקטי
המתבצע ללא כאבים, ובעזרת טכניקות כירופרקטיות ספציפיות יביא לתנועה משופרת בעמוד השדרה, יקל על הכאבים, ישפר את תפקוד מערכות השרירים והעצבים ואף ימנע כאבי ראש, כאבי כתפיים ותופעות נימול באצבעות הידיים על ידי טיפול לאורך היד והצוואר.

חשוב לדעת! מחקרים שנעשו בתחום מוכיחים כי נשים שעברו טיפול כירופרקטי במהלך היריון חוו לידות קצרות וקלות יותר, ללא כאבי גב בזמן ההיריון והלידה.

מידע נוסף

במידה והתינוק נמצא במנח עכוז ועולה אפשרות לניתוח קיסרי או היפוך בחדר לידה, יש לאזן את עמוד השדרה ולעזור לעצמות האגן ליצור תנועתיות גדולה יותר, כך לאפשר לעובר מעבר או אפשרות היפוך בעצמו ללא התערבות כירורגית או היפוך מנואלי שנערך בחדר לידה.

טרם ניגש הכירופרקט לביצוע הטיפול מתבצעת בדיקה ראשונית יסודית על מנת לשלול מצבי הריון רגישים בהם חלה הגבלה על ביצוע טיפולים פיזיקאליים.

בתחילת הריון אפשר לשכב על הבטן כיוון שהעובר מוקף מים, מוגן ובטוח. במידה והבטן לוחצת על הריאות ויש אי נוחות למטופלת אפשר להמשיך את הטיפול על הצד או הגב.

ככל שהתינוק גדל, מתווסף משקל מלפני הגוף אשר מותח את שרירי האגן. בעמידה, התינוק מושך את קשת החזה קדימה לעבר הקשת המותנית בגב התחתון הקשתות מתעגלות יותר ויותר עם התקדמות קצב גדילתו של העובר יוצרות לחץ על העצבים וכך מחמירות את הכאב.

יציבתה של האישה משתנה ככל שמתווסף משקל לגופה, בעיקר בחלקו הפנימי, עקב גדילת הבטן וגדילתו של החזה כהכנה להנקה. כדי שהאישה ההרה תוכל לנוע בקלות ובחופשיות למרות שינויים אלו, נמתחים שרירי הבטן, ולעומת זאת מתחזקים שרירי הגב והרגליים. בית החזה מתרחב ומתאים את עצמו לתינוק הגדל. הגב התחתון מתקער יותר מהרגיל כדי לתמוך בבטן הגדלה וראשה של האישה נוטה קדימה לשמירת שיווי המשקל.

בהריון יש נפיחויות בידיים דמוית תסמונת תעלה קרפלית טיפול כירופרקטי עשוי להוריד נפיחויות אלה ולחסוך ניתוח לאחר הריון.

גם בתקופה שלאחר הלידה עובר הגוף שינויים בתחום יציבה, אז הגוף צריך להסתגל מחדש לשינוי במשקל.

ד"ר גל גריסרו - נעים מאוד!

שמי ד"ר גל גריסרו ואני כירופרקט מומחה לבעיות בעמוד השדרה והתנועה. אני הבעלים של רשת מרפאות "המרכז לבריאות עמוד השדרה".

במרפאות שלי, אני מטפל במגוון רחב של בעיות תנועה הקשורות לעמוד השדרה. ההתמחות שלי היא פציעות ספורט מהקלות ביותר ועד הקשות.

בעל תואר בכירופרקטיקה מארה"ב וחבר באגודת הכירופרקטים הישראלית. בין עיסוקי המקצועיים הנוספים, שימשתי כמרצה לאנטומיה ופיזיותרפיה באוניברסיטת LCCW שבקליפורניה, ארה"ב.

ד"ר גירסרו כירופרקט מומחה לעמוד שדרה ותנועה לרבות:
פריצת דיסק, בלט דיסק, עקמת, יציבה לקויה, כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, ורטיגו, תינוקות וילדים, נשים בכל שלבי ההריון.​