סניף אשקלון

צה"ל 99, אשקלון

זימון תורים

03-5117175

כירופרקטיקה ילדים

ד"ר גל גריסרו - כירופרקטיקה לילדים

כל ילד מכיר את המשפט "עד החתונה זה יעבור" אך לא תמיד כדאי לחכות עד אז  כדי לטפל בבעיות הבריאות של ילדינו. בתקופת הילדות מתעצב הגוף ועמוד השדרה, ולחצים המופעלים על החוליות, מקרינים על מערכת העצבים  ועלולים להשפיע על הילד גם בבגרותו.

כירופרקטיקה, בעדינות  תשחרר לחצים אלה, תתקן את היציבה,  תשפר את התקשורת העצבית בגוף נגדיל את סיכוי הילדים להפוך למבוגרים בריאים.

רוצה שהילדים שלך יגדלו להיות מבוגרים בריאים?

צרי איתנו קשר כבר עכשיו ובואי לראות כיצד תוכלי לעזור לילדים שלך להרגיש טוב יותר ולהתפתח בצורה בריאה ותקינה.

רוצה לעשות סוף לכאב? לסבל?
השאירו פרטיכם וניצור איתכם קשר בהקדם

כירופרקטיקה ילדים – כיצד מסייע הטיפול הכירופרקטי להתפתחות הילד?

המטרה העיקרית של טיפול כירופרקטי הינה  שיפור הזרימה העצבית בחוט השדרה  ובשורשי העצבים היוצאים ממנו, באמצעות הסרת סובלוקסציות – תת נקיעות שדרתיות,  ללא תרופות או ניתוחים.

ילדים פעילים מאוד גופנית, נופלים, קמים, חוטפים מכות – סוברים כי עד גיל ארבע נופלים על הישבן ארבעת אלפים פעם – נפצעים, כל אלה גורמים לסובלוקסציות  מכך מתחייבת בדיקה שגרתית אצל הכירופרקט אף אם אין כאבים, כך עמוד השדה יתפתח באופן נורמאלי ולא יופיעו תופעות בגיל מאוחר יותר.

כירופרקט מאבחן את עמוד השדרה של הילד על ידי בדיקה מקיפה הכוללת :
תשאול לגבי מהות הכאב, בדיקה גופנית-אורטופדית ונוירולוגית  ובמקרה הצורך בדיקות הדמיה,  לאבחון מדויק יותר של הבעיה.

מידע נוסף

מנח יציבה, מעיד על מצב מבנה השלד ובריאות גופו של הילד.
יציבה לקויה יכולה להיות תוצאה של סובלוקסציות מולדות  או חוסר מודעות, העלולה להוביל לסטייה ותזוזה של חוליות בעמוד השדרה.

תזוזה של חוליות אלה מפעילה לחץ על מערכת העצבים גורמות לשינויים לא תקינים בעמוד השדרה ולחוסר איזון בשאר מערכות הגוף.

כירופרקטיקה מאמינה בטיפול מוקדם  ככל האפשר שכן.
המתנה מיותרת עלולה להוביל  להיווצרות סובלוקסציות עצביות שיכולות להופיע ולהפתיע אותנו במהלך החיים ולגרום  להחמרה של הבעיה.

מזמן הלידה ועד שנתיים לאחריה  גדל עמוד השדרה באופן מואץ, מתהווים שלושת קימורי עמוד השדרה, ולכן זמן זה קריטי לבדיקת ההתפתחות הנורמאלית וכן ווידוי גדילה ועיצוב תקינים של עמוד השדרה.

עד גיל שש, עמוד השדרה מורכב מחומר סחוסי רך, והוא עדין לכל שינוי במבנה שלו בעת הפעלת לחצים, התפתחות וכאבי גדילה.

הכירופרקט בודק את תקינות עמוד השדרה  עושה שימוש בטכניקות עדינות  מאזן אותו ומאפשר פעילות אופטימאלית ומעבר עצבי תקין לגוף בריא.

הושבת או הולכת הילד מוקדם מדי, שימוש בנדנדות, הליכונים  "בימבות", ישיבה לא נכונה בכסא רכב, עשויה להביא להתפתחות של עקמת בגב וכאבים, בזמן מאוחר יותר ואף בבגרות.

עיוות בעמוד השדרה. החוליות סוטות לצד ביחס לקו האמצע,  בזווית של 10 מעלות ומעלה.  עיוות זה יכול להתבטא למשל באי-תאימוּת בגובה  של צמד הכתפיים או המותניים.

כאבי גב.  בנוסף, במצבים של עקמת קשה,  עלולה להיווצר הפרעה בפעילות אברי בית החזה,  ובמיוחד הלב והריאות,  מה שעלול להוביל לקוצר נשימה, נטייה לדלקות ריאה ובמצבים קשים,  אף לאי ספיקת לב.

אספקת מסרים עצבית שווה ומאוזנת  מהמוח לשרירים  התומכים משני צדי עמוד השדרה,  דואגת שכל פעולת כיווץ ורגיעה נעשית באופן  מאוזן ושומרת על עמוד שדרה ישר.

כשיש לחצים והפרעות למסרים עצביים אלו  מופר שיווי המשקל  ונוצרת משיכה חזקה יותר בצד אחד.  במחקרים שנעשו תועדה התפתחות עקמת בעמוד השדרה  לאחר תהליך טראומטי או נפילה.
עקמת נוטה להופיע יותר אצל ילדות להן מבנה צר וארוך ומסת שרירים נמוכה.

איזון מבנה השלד והחזרת החוליות למקומן, באמצעות כיוון כירופרקטי, תסיר את הלחצים ממערכת העצבים ותאפשר לגוף ולשרירים לחזור לאיזון.

ד"ר גל גריסרו - נעים מאוד!

שמי ד"ר גל גריסרו ואני כירופרקט מומחה לבעיות בעמוד השדרה והתנועה. אני הבעלים של רשת מרפאות "המרכז לבריאות עמוד השדרה".

במרפאות שלי, אני מטפל במגוון רחב של בעיות תנועה הקשורות לעמוד השדרה. ההתמחות שלי היא פציעות ספורט מהקלות ביותר ועד הקשות.

בעל תואר בכירופרקטיקה מארה"ב וחבר באגודת הכירופרקטים הישראלית. בין עיסוקי המקצועיים הנוספים, שימשתי כמרצה לאנטומיה ופיזיותרפיה באוניברסיטת LCCW שבקליפורניה, ארה"ב.

ד"ר גירסרו כירופרקט מומחה לעמוד שדרה ותנועה לרבות:
פריצת דיסק, בלט דיסק, עקמת, יציבה לקויה, כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, ורטיגו, תינוקות וילדים, נשים בכל שלבי ההריון.​