סניף אשקלון

צה"ל 99, אשקלון

זימון תורים

03-5117175

כירופרקט קרסול

ד"ר גל גריסרו - כירופרקט קרסול

עיקמתם, סובבתם או פצעתם, סביר להניח שיש לכם  נקע בקרסול, לרוב כתוצאה מסיבוב חיצוני של הקרסול פציעה הגורמת לכאבים ממושכים, שבעזרת תמרון כירופרקטי מיוחד במינו, ניתן לאזן את עצמות הקרסול והטאלוס, להוריד את זמן ההחלמה והכאבים ולהוביל חזרה לפעילות מלאה בזמן הקצר ביותר.

רוצה להפסיק לסבול מכאב בקרסול?

צור איתנו קשר כבר עכשיו ובוא לראות כיצד תוכל להרגיש טוב ולהפסיק את הכאבים או הסבל המתמשך 

רוצה לעשות סוף לכאב? לסבל?
השאירו פרטיכם וניצור איתכם קשר בהקדם

מהו תהליך שיקום כירופרקטי של קרסול?

על ידי טכניקות שיקום כירופרקטיות עבור נקע קרסול, ניתן להגיע להפחתה של כאב,  החזרת טווח תנועה, החזרת האיזון לשרירים ולמפרקים,  שיפור השליטה של מערכת העצבים המרכזית והפריפרית  על המפרק הפצוע  וכן שיפור שיווי המשקל.

בשלב הראשוני והחריף של הפציעה הטיפול מתמקד  בהפחתת הכאב על ידי קומפרסים קרים, חבישות אלסטיות, הרמת הרגל לזווית של 45 מעלות  במנוחה, אלה מאיצים את תהליך ריפוי קרסול ומביאים להשגת יעדי השיקום ללא גרימת כאבים.

עם ההפחתה בבצקת ובכאב ושיפור טווחי תנועה של קרסול, הטיפול יהפוך לאקטיבי יותר ופאסיבי פחות  וכך גם התנהגותו ואורח חייו של המטופל.

השלב האחרון בתהליך שיקום כירופרקטי של קרסול, בעקבות נקע קרסול, חל על המטופל עצמו, אשר מקבל תרגילים לעבודה עצמית לחיזוק הרצועות והשרירים למניעת נקיעה חוזרת.

נקעים חוזרים
במקרים של נקעים חוזרים  השימוש בטיפול כירופרקטי חיוני מאוד  ודורש במקביל חיזוק שרירי הקרסול.  נעשה שימוש בכלים פיזיותרפיים כמו "פיתה", wobble-board, המסייעים רבות לפיתוח שרירים עוטפי קרסול וקואורדינציה,  אשר מונעים נקיעות חוזרות.

מידע נוסף

קרסול הינו חיבור של רצועות  בין העצמות טיביה ופיבולה ( tibia fibula)  עם עצמות כף הרגל טלוס וקלקניאוס (talus calcaneus).
הרצועות מחברות את העצמות  שמרכיבות את מפרק קרסול.  הצד החיצוני של הקרסול  מחוזק באמצעות שלוש רצועות לעומת הצד הפנימי  הנתמך ברצועה אחת  חזקה ורחבה.

• שיקום לוקה או חוסר שיקום מנקיעה ישנה.
• יכולת לקויה של השרירים והרצועות לתת דיווח למוח על מיקומם היחסי על מנת שהמוח יוכל לבצע תיקון.
• רצועות ושרירים חלשים/לא מאוזנים.

לרוב, הרצועות האוחזות את הקרסול.
לעיתים עלול נקע קרסול להוביל לנזקים כגון שברים, פגיעה בגידים וחוסר איזון בעצמות הקרסול.
נקע קרסול עלול להיגרם על ידי  סיבוב כף הרגל פנימה, שהוא השכיח יותר, או  סיבוב כף הרגל החוצה.

הכירופרקט בודק את מידת הנזק של רצועות קרסול בוחן את עצמות הרגל ועצמות כף הרגל ומאבחן את מצב הגידים, הסחוסים וכן את יציבות המפרק באמצעות בדיקות כירופרקטיות במרפאה  בכל מקרה הטיפול מחייב שימוש באמצעי מדיה לאבחון : שיקוף רנטגן או אולטרא סאונד ואמצעי הדמיה מתקדמים יותר.

דרגה ראשונה – מתיחה או קרע מינימאלי של הרצועות, כאב קל ונפיחות קלה של קרסול.
נקבעת במידה והמטופל מסוגל לשאת את משקל גופו ולנוע וכן בשל קרסול יציב.
דרגה שנייה – במידה וקיים קרע חלקי של רצועות קרסול בנפיחות בינונית, ושמוביל לשטף דם וכן המטופל חש כאב וקושי לנוע ולשאת את משקל גופו ולנוע, וישנו אובדן יציבות קל או בינוני של קרסול.
דרגה שלישית – קרע מלא או כמעט מלא מלווה בכאב, נפיחות גדולה ושטף דם חמור, וכן כשהמטופל אינו יכול לשאת את משקל גופו. דורש התערבות כירורגית.

הטיפול הראשוני חייב להתחיל בסמוך לפציעה ולכלול:
מנוחה מפעילות כואבת, קומפרסים של קרח, וכן חבישה והרמת הרגל.

לאחר הפחתה של הדלקת ושיפור טווח התנועה ניתן להתחיל בשיקום כירופרקטי של קרסול.

ד"ר גל גריסרו - נעים מאוד!

שמי ד"ר גל גריסרו ואני כירופרקט מומחה לבעיות בעמוד השדרה והתנועה. אני הבעלים של רשת מרפאות "המרכז לבריאות עמוד השדרה".

במרפאות שלי, אני מטפל במגוון רחב של בעיות תנועה הקשורות לעמוד השדרה. ההתמחות שלי היא פציעות ספורט מהקלות ביותר ועד הקשות.

בעל תואר בכירופרקטיקה מארה"ב וחבר באגודת הכירופרקטים הישראלית. בין עיסוקי המקצועיים הנוספים, שימשתי כמרצה לאנטומיה ופיזיותרפיה באוניברסיטת LCCW שבקליפורניה, ארה"ב.

ד"ר גירסרו כירופרקט מומחה לעמוד שדרה ותנועה לרבות:
פריצת דיסק, בלט דיסק, עקמת, יציבה לקויה, כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, ורטיגו, תינוקות וילדים, נשים בכל שלבי ההריון.​